Dress code

Blíží se vánoce a tím i společenské události jako jsou : vánoční večírky, rauty a následně i plesy.
Někteří mohou dostat pozvánku, na které bude uvedený dress code , tedy soubor pravidel v oblékání. Jedná se o určité normy, které určují jaké oděvy si obléci na určitou akci.
Mnoho žen i mužů si s tímto lámou hlavu. Nevhodným oblečením můžeme urazit nejen ostatní hosty, ale především hostitele.

Dress codeDRESS CODE většinou zahrnuje:

BLACK TIE – zde samotný název napovídá, že černá barva bude hlavní. Pánové by si měli obléknout tradiční smoking doplněný bílou košilí a černým motýlkem. U žen bude ideální večerní toaleta v černé barvě, ale je přijatelné pokud si dáma oblékne temně modrou nebo vínovou i tmavě fialová barva není nežádoucí. Co je ale samozřejmostí u žen? K této toaletě musí mít boty s uzavřenou špičkou, punčochy a drobnou malou kabelku – psaníčko.
 
SEMI FORMAL – zde velice záleží na tom, v kolik hodin se akce koná. Pokud se koná v dopoledních hodinách a trvá cca do 18.00 hod, tak pánové by měli mít oblek a nemusí být tmavý. Dámy mohou mít třeba elegantní kostým. Pokud ale akce začíná večer, tak pánové by měli mít tmavý oblek a dámy koktejlky nebo tradiční malé černé.
 
BUSINESS CASUAL -  tento dress code je často vyžadován i na pracovní schůzky a i denně do zaměstnání. Páni mohou mít místo košile i polotričko a oblekové kalhoty, nebo plátěné chinos a sako.
U žen jsou pak ideální pouzdrové šaty nebo sukně a mohou mít i společenské kalhoty doplněné dobře padnoucí halenkou nebo formální košilí. Vždy jsou ale nutné lodičky.
 
DRESSY CASUAL - tomuto stylu se říká nedbalá elegance. Muži mohou mít plátěné kalhoty Chinos a dobře padnoucí jednobarevné tričko a k tomu mokasíny. U žen třeba pouzdrová sukně s lesklou halenkou či společenštější tričko. Vše také sladěno s módou.
 
SMART CASUAL
Pokud na pozvánce je uveden tento název, tak je to pro Vás velká výzva. Neměli by jste být příliš formální, ale ani příliš ležérní. Tedy jak se říká zlatá střední cesta. Pánové mohou mít oblek a místo košile třeba tričko s potiskem. Ženy si mohou obléknout třeba úzkou sukni nebo kalhoty CULOTTES s nakasanou halenkou a třeba sandálky na podpatku.

 
Zpět do archivu novinek
Svatební trendy pro rok 2022
Jako každý rok tak i na rok 2022 jsou opět určité módní trendy, které budou hitem této svatební sezony. Není žádným tajemstvím, že opět budou velice módní hluboké výstřihy, mašle, květinové vzory ...