Jaká je historie tanečních škol?

V 18 století se učitelé tance začali sdružovat v Cech Tanečních Mistrů a pak někdy v roce 1895 byl v Praze založen KLUB TANEČNÍCH MISTRU KRÁLOVSTVÍ ČESKÉHO. Tento klub pak vládl až do konce první světové války. Roku 1919 pak v Praze se uskutečnilo shromáždění tanečních mistrů a tehdy se založila nová stavovská organizace. Poté pak byla konečně založena v Praze v roce 1924 VYSOKÁ AKADEMIE TANCE.
 
V  Brně se v 80 letech zavedly taneční kurzy i do menších sálů jako například sál Vlněny, sál na ulici Marxové atd. Do té doby se většinou tancovalo  v Typosu a v Besedním domě což mělo nádhernou atmosféru.
 
Před pádem komunismu byly v Brně dvě taneční školy a to Taneční škola manželů Jančových a Starlet manželů Burianových.  Starlet vznikl v roce 1989.  V dnešní době se již několikátou sezonu opět otevřely taneční kurzy, které jsou pak vygradovány tzv. BÍLOU PRODLOUŽENOU kde studenti ukážou co se za tu chvilku naučili tancovat.  Chlapci v oblecích a dívky v bílých dlouhých šatech.  Tato akce je skoro vstupenkou do dospělosti a mládež ji bere většinou zodpovědně. Brno je touto akcí velice známé a je štěstí, že taneční školy v Brně tuto tradici dodržují.

Kotylionky  -   to byly malé knížečky s rozličným věnováním, které sloužily jako upomínky na prodlouženou.
 
Taneční pořádek -  do tohoto zápisníčku si tanečníci a tanečnice zapisovali pořadí tanečníků dle toho, jak byli požádáni o tanec

 
Taneční hodiny dodnes patří k základům společenské výchovy

Zpět do archivu novinek
Svatební trendy pro rok 2022
Jako každý rok tak i na rok 2022 jsou opět určité módní trendy, které budou hitem této svatební sezony. Není žádným tajemstvím, že opět budou velice módní hluboké výstřihy, mašle, květinové vzory ...